Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Мінприроди підготувало рейтинг «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» за 2017 рік, сформований на підставі даних офіційної статистики, сформованої за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про обсяги скидів, викидів та утворення відходів.

За результатами проведеного аналізу сформовано новий умовний перелік сотні «Основних забруднювачів» за трьома категоріями: скиди забруднення стічних вод (33 підприємства), викиди в атмосферне повітря (33підприємства) та утворення відходів (34 підприємства).

Перелік областей, які є найбільшими забруднювачами довкілля по обсягу утворенню відходів за 2017 рік    

Перелік областей, які є найбільшими забруднювачами довкілля по обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у 2017 році

Перелік областей, які є найбільшими забруднювачами довкілля по скидах забруднених стічних вод у водні об’єкти за 2017 рік

 

 

Інформація щодо об'єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля по викидах в атмосферне повітря

Перелік суб’єктів господарювання, які є найбільшими забруднювачами довкілля по скидах забруднених стічних вод у водні об’єкти за 2017 рік.

Перелік суб’єктів господарювання, які є найбільшими забруднювачами довкілля по обсягу утворення відходів за 2017 рік

 

 

За матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України

 

Сьогодні підприємствам-забруднювачам простіше сплатити екологічний податок, аніж витрачати кошти на екологічну модернізацію застарілого обладнання. Про в ефірі програми «Ситуація» на телеканалі «Прямий» сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, в Україні не працює європейський принцип «забруднювач платить», передбачений європейськими директивами та Угодою про Асоціацію з ЄС. 

«Європейський принцип «забруднювач платить» у нас не працює. Хоча Україна свого часу зобов’язалася виконати ці завдання. Зараз підприємствам простіше сплатити екологічний податок, ніж вкладати кошти в модернізацію обладнання, яке б дозволило б скоротити викиди шкідливих речовин у повітря чи скиди у воду», - пояснив Остап Семерак.

Він зазначив, що наполягає на запровадженні механізму, який би стимулював підприємства переходи до принципів сталого розвитку і не виключає, що таким механізмом може стати збільшення розміру екологічного податку, який в Україні значно нижчий за аналогічний податок, наприклад, в Польщі.

«Як тільки українським підприємствам стане вигідніше вкладати кошти в модернізацію, і це буде дешевше, ніж сплачувати високі податки – вони будуть оновлювати виробництва на користь довкілля. З цього приводу зараз ведуться гострі дискусії з народними депутатами та бізнесом», - розповів Остап Семерак.

Нагадаємо, у липні 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів оприлюднило новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» Більшість підприємств, які увійшли до рейтингу, зосереджено в Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ІЗ ПЕРЕЛІКОМ ПІДПРИЄМСТВ МОЖНА НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ МІНПРИРОДИ ЗА ПОСИЛАННЯМ: https://menr.gov.ua/files/docs/news/TOP_100.pdf

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group