Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

ХерсонГррада05 березня 2018 року відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Херсонській області.

З урахуванням вимог визначених постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" ініціативною групою затверджено текст повідомлення про дату, час, місце, порядок проведення установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах, відомості про склад ініціативної групи та прізвище, ім’я, електронну адресу та номер телефону відповідальної особи.

Детальніше...

У останні десятиліття значну роль у вирішенні екологічних проблем стала відігравати співпраця громадських організацій, рухів з органами державної влади. Екоінспектори Державної екологічної інспекції у Волинській області вже тривалий час співпрацюють з громадськістю, засобами масової інформації краю. Така співпраця в багатьох випадках дала можливість запобігти порушенням природоохоронного законодавства та виникненню надзвичайних ситуацій в області.

Одним із дієвих механізмів інформування громадськості про свою роботу є створення Громадської ради. Так,  1 березня 2017  року відбулись установчі збори Громадської ради при Держекоінспекції у Волинській області. До складу Громадської ради увійшли 7 представників обласних громадських організацій екологічного спрямування. Головою ради одноголосно обрано Мігаса Ростислава Васильовича.

Членами Громадської ради   було обговорено актуальні екологічні проблеми області, шляхи і методи їх вирішення, а також орієнтовний план роботи  Громадської ради при Держекоінспекції у Волинській області на 2017 – 2018 роки. 

Установчі збори з формування нового складу громадської ради Державної екологічної    інспекції   у  Дніпропетровській   області    відбудуться «20» грудня 2016 р. в   приміщенні      Державної    екологічної   інспекції   у   Дніпропетровській області   (м. Дніпро, вул. Лабораторна, 69).Початок зборіво  12-00 год.

Склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів по формуванню Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Дніпропетровській області:

ПІБ Назва організації або органу виконавчої влади, яку представляє
 1. Лампіка Т.В. Громадська спілка «Екологічний патруль»
 2. Алєксєєва Ю.В. Громадська організація «Громадська взаємодія»
 3. Буловацька М. С. Громадська організація «Штаб»
 4. Боса Надія Володимирівна Начальник відділу організаційно-аналітичного, документального, матеріально-технічного забезпечення і взаємодії з громадськістю та ЗМІ ДЕІ у Дніпропетровській області

Детальніше...

2 червня 2016 року відбулось шосте  засідання Громадської ради при Держекоінспекції у Волинській області. На  обговорення громадськості були винесені такі актуальні питання Волинського краю,   як виконання регіональної екологічної програми «Екологія  2011 – 2015 та прогноз до 2020 року»,  надання в оренду водних об'єктів за межами населених пунктів,  доцільність  упровадження  навчальної дисципліни «Екологічна безпека фаху»,  як спеціальної у підготовці молодого спеціаліста.

 Заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації Тимощук В.Є. доповіла про основні  напрямки  в  проведенні  природоохоронних  заходів в області у 2011 – 2015 роках, а саме:  заходи з охорони і раціонального використання водних ресурсів,  використання і зберігання відходів, охорони і раціонального  використання природних рослинних ресурсів області.

         Голова Волинської обласної  молодіжної громадської організації «Екоресурс»  Терлецький В.К.  запропонував до уваги членів Громадської ради розроблену програму навчальної дисципліни «Екологічна безпека   фаху». Одним із рішень засідання  було рекомендувати Державній екологічній інспекції у Волинській області, Управлінню екології та природних ресурсів Волинської ОДА  сприяти  підвищенню рівня екологічної освіти серед молоді шляхом проведення просвітницької роботи  у навчальних закладах області.

06 серпня цього року відбулось чергове засідання Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. У її роботі взяв участь виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький.

Під час засідання, з метою виконання Постанови КМУ від 8 квітня 2015 № 234 «Про внесення змін до постанов КМУ від 5 листопада 2008р. № 976 і від 03 листопада 2010р. № 996, затверджено Положення про Громадську раду при Держекоінспекції у Хмельницькій області у новій редакції та її офіційний бланк. Серед питань, порушених на цій зустрічі, - обговорення актуальних пропозицій до проекту Концепції  реформування Державної екологічної інспекції та її терорганів. Виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький доповів членам ради про обговорення запропонованого проекту Концепції на розширеному засіданні колегії Державної екологічної інспекції України, яке відбулось 21 липня цього року. На колегії, зокрема, було наголошено, що в сьогоднішньому вигляді Держекоінспекція не відповідає тим вимогам і завданням у сфері природоохоронної діяльності, які ставить перед нашим суспільством сьогодення. Саме тому широкій громадськості, експертному середовищу запропонований проект реформування Держекоінспекції України, який опубліковано на офіційному сайті інспекції. Зараз триває його обговорення й доопрацювання шляхом проведення круглих столів, консультацій, через інтерактивне спілкування з громадськістю. Представниками Громадської ради було обговорено проект Концепції та запропоновано всім членам підготувати конкретні пропозиції, після доопрацювання та узагальнення яких направити їх до Держекоїнспекції  України. Членами Громадської ради було також обговорено ряд актуальних питань для екології краю, в тому числі щодо забруднення р.Збруч, яка протікає через територію природно-заповідного фонду НПП «Подільські Товтри» поблизу села Сатанівка Городоцького району. Особливу увагу було приділено питанню різкого збільшення на території області випадків випалювання стерні пожнивних рештків на полях. Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області та Громадська рада закликає всіх подолян бути свідомими громадянами своєї держави та спільно стояти на варті збереженні  неповторної краси нашого краю.

11 липня 2013 року в приміщенні Черкаського державного технологічного університету відбулось чергове засідання Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Черкаській області.

Засідання проводилось за наступним порядком денним:

1. Основні проблемні питання басейну р. Дніпро в межах Черкаської області.

2. Стан поверхневих вод Черкащини.

3. Результати перевірок діяльності суб'єктів господарювання, земельні ділянки яких розташовані в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища.

4. Стан річки Рось. Механізми контролю та шляхи вдосконалення.

5. Розробки, спрямовані на попереднє очищення поверхневих вод.

6. Організаційні зміни в діяльності Громадської ради.

В засіданні взяли участь представники громадянського суспільства Черкащини.

З доповідями виступили голова Громадської ради Н.М. Фоміна; начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів О.М. Бовсуновський; начальник басейнового управління р. Рось П.О. Бабій; голова спілки винахідників Черкащини, доктор технічних наук, професор Г.С. Столяренко; голова Корсунь-Шевченківської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги О.С. Майдаченко; начальник відділу інструментально-лабораторного контролю В.П. Тарабукіна; головний спеціаліст інспекції Л.В. Рябуха.

Пропозиції громадських організацій щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, узагальнені в резолюції і надані на розгляд Держекоінспекції у Черкаській області.

27 червня 2013 року відбулось третє засідання Громадської ради при Держекоінспекції у Волинській області. На громадське обговорення були винесені такі актуальні питання краю, як проблеми та перспективи охорони, відтворення та використання біологічних ресурсів Хрінницького водосховища, дотримання виконання вимог природоохоронного законодавства на приватному підприємстві «Інвід» с. Зміїнець.

Члени Громадської ради заслухали доповіді голови Волинської обласної молодіжної громадської організації «Екоресурс» Терлецького В.К., головного спеціаліста Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації Квача І.С., начальника відділу екологічного контролю атмосферного повітря, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Держекоінспекції Франчака А.А., а також голову Громадської ради Мігаса Р.В.

Одним з важливих рішень даного засідання було рекомендувати Держекоінспекції разом із суміжними службами розробити спільні заходи щодо посилення охорони водних живих ресурсів на території волинської частини Хрінницького водосховища, а також надати до управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації обґрунтовані пропозиції щодо створення об'єктів природо – заповідного фонду в межах даної території.

22 березня 2013 року відбулося відкрите засідання громадської ради при Державні екологічній інспекції у Чернівецькій області, на якому детально обговорювався ряд питань, що є актуальними для Буковини.

Начальник Держекоінспекції у Чернівецькій області Дутчак В.С. доповів про результати роботи за січень-березень 2013 року, відмітив позитивну динаміку зростання показників роботи та вказав на найгучніші справи , що були розкриті в минулому році.

На засіданні голова Ради Коняк М.П. приділила увагу ряду питань, а саме:

- підсумок роботи громадської ради за 1 квартал 2013 року;

- проведення на території області природоохоронних акцій (Первоцвіт, Нерест);

- поширення екологічної інформації через соціальні мережі тощо.

Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області та громадська рада закликає всіх небайдужих буковинців активно залучатися до проведення природоохоронних акцій, які проходять на території області та спільно зберегти неповторну красу нашого краю.

27 лютого 2013 року відбулось засідання Громадської ради при Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря та Держекоінспекції у Одеській області. На засідання було винесено питання щодо берегоукріплення в Крижанівці. Члени громадської ради, що зібралися, і стурбовані жителі довколишніх селищ обговорили питання виходу з ситуації, що склалася. Основною вимогою громадян є знос небезпечної будови, яка заважає природній циркуляції води і утворює застійні зони, де відбувається процес гниття водоростей і розмноження небезпечних бактерій.

Одним з рішень засідання було провести незалежну екологічну експертизу проекту берегоукріплення з метою визначення доцільності витрачання бюджетних коштів.

За результатами засідання Громадської ради були прийняті рішення створити групу незалежних експертів в області будівництва гідрологічних споруд і зробити експертну оцінку проекту. Також готується лист депутатам Верховної Ради України для детального вивчення питання і формування депутатських запитів в державні екологічні інстанції.

22 лютого 2013 року відбулось друге засідання Громадської ради при Держекоінспекції у Волинській області.

На громадське обговорення були винесені такі актуальні питання краю, як стан поводження з відходами в місті Луцьк, результати обліку зубрів в мисливському господарстві «Звірівське», розробка картосхем екологічних проблем області тощо.

Члени Громадської ради заслухали доповіді начальника відділу екології Луцької міської ради Гламазди А.П., голови президії обласної ради Українського товариства охорони природи Комарова В.В., голову Волинської обласної молодіжної громадської організації «Екоресурс» Терлецького В.К., а також голову Громадської ради Мігаса Р.В.

Одним з рішень засідання було залучення членів Громадської ради до проведення спільно з Держекоінспекцією у Волинській області та підприємством «Вторма –Луцьк» екологічної акції «Чиста Волинь – здорова нація».

21.02.2013 року в приміщенні Черкаського державного технологічного університету відбулось перше засідання Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Черкаській області (далі - Рада). На засіданні були присутні: заступник начальника Державної екологічної інспекції О.О. Коваль, в. о. начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища Т.Г. Осокіна та 23 представника громадських організацій екологічного спрямування Черкаської області.

На порядок денний було винесено організаційні питання, а саме: затвердження кількісного складу Ради, обрання Голови Ради та його заступників і секретаря; обговорення пунктів Положення про Громадську раду при Інспекції та Управлінні; напрацювання пропозицій до плану роботи Ради на 2013 рік.

На початку засідання голова Черкаської обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Н.М. Фоміна привітала екологічну громадськість Черкащини, наголосивши на основних завданнях та значущості створення означеного органу.

О.О. Коваль зазначив, що Рада є консультативно - дорадчим органом Держінспекції та Держуправління, члени якої мають залучатися до вирішення екологічних проблем регіону.

За підсумком відкритого голосування Головою Ради обрано Н.М. Фоміну, заступником Голови Ради - голову громадської організації «Правовий простір» - О.А. Собченка та голову обласної організації Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» - С.О. Шмигаля. Відповідальними секретарями обрано Л.О. Михайлову та М.Ю. Бондаренко.

До Громадської Ради увійшли представники обласної та міської Всеукраїнської екологічної ліги, осередку ВГО «Асоціація органічного землеробства і садівництва», національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи», дитячого туристично - екологічного клубу «Кипарис», Спілки винахідників Черкащини, Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», міжнародної організації «Школа здоров'я», громадської організації «Правовий простір», Корсунь - Шевченківської громадської організації рибалок, благодійної організації «Фонд Відродження», журналісти, громадської організації «Екологічний патруль Черкащини», обласної організації Українського товариства охорони природи та інші.

Учасниками заходу сформовано ряд пропозицій, що ввійдуть до плану роботи Ради на 2013 рік.

В кінці засідання екологічна громадськість підвела підсумок першого засідання та обговорила пропозиції щодо фінансування природоохоронних заходів в 2013 році.

Захід став вдалим та плідним стартом подальшої діяльності.

6 грудня 2012 року в приміщенні обласної бібліотеки імені Олеся Гончара відбулося перше засідання громадської ради при Державній екологічній інспекції у Херсонській області.

До складу Громадської ради увійшли представники таких громадських організацій Херсонщини: Новокаховське Українське товариство охорони природи, Новокаховська організація "Мама -86. Новая Каховка", Херсонське обласне товариство захисту тварин та рослин "Вірні друзі", Херсонська обласна громадська організація "Добро", ГО "Українська справа",
ГО "Зелений патруль", Обласна організація соборного козацтва України "СІЧ", ГО "Безпосереднє народовладдя", ХМДГЕО "Ластівка", ХОГО "Екосоюз".

         Головою громадської ради при Державній екологічній інспекції у Херсонській області одноголосно обрано отамана Обласного товариства соборного козацтва України  "Січ" Валерія Колесніченко.

Зокрема, на засіданні обговорювались питання щодо розробки та затвердження Положення та Регламенту діяльності Громадської ради.

 В свою чергу, Державною екологічною інспекцією  у Херсонській області запропоновано членам громадської ради взяти участь у процесі підбору та підготовки  громадських інспекторів, яких планується долучати до охорони навколишнього природного середовища Херсонщини. 

28 листопада 2012 рокув приміщенні Держекоінспекції у Львівський області відбулись установчі збори за участю інститутів громадського суспільства з метою обрання членів громадської ради при Держекоінспекції у Львівській області.

До складу Громадської ради увійшли представники таких громадських організацій: Львівська облрада Українського товариства охорони природи, Комітет збереження природи, Регіональний фонд “Знесіння”, ЛМГО “Екотерра”, Асоціація дитячих екологічних осередків та “Українська національно-патріотична молодь”.

Члени Громадської ради висловили пропозиції щодо ефективної співпраці із Держекоінспекцією у Львівський області та здійснення громадського контролю у сфері природокористувння.

30 жовтня поточного року відбулось засідання ініціативної групи щодо затвердження формування Громадської ради при Державній екологічній інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря та Державній екологічній інспекції в Одеській області .

          На засіданні обрано Голову Громадської ради та секретаря. Затверджено Положення про Громадську раду при Держекоінспекції та ії склад.

30 жовтня 2012 року відбулись установчі збори Громадської ради організацій та об’єднань природоохоронного спрямування при Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області.

 На засіданні сформовано склад Громадської ради, схвалено положення про Громадську раду, вирішено організаційні питання роботи Ради. До складу Громадської ради увійшли представники дев’яти інститутів громадянського суспільства.

Головою Громадської ради обрано Куриляка Ігора Дмитровича – представника Коломийської територіальної громадської організації «Зелений світ».

Присутніх привітав перший заступник начальника Держекоінспекції у Івано-Франківський області Яківчук І.М., який висловив сподівання, що Громадська рада як консультативно-дорадчий орган сприятиме налагодженню системного діалогу та конструктивної співпраці Держекоінспекції у Івано-Франківській області з громадськістю.

21 вересня 2012 року відбулися установчі збори представників громадських організацій з метою формування Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

До складу Громадської ради увійшли представники Чернігівської міської молодіжної громадської організації “Сфера”, Чернігівського центру для дітей та юнацтва “Аратта”, Чернігівської міської організаціії “Партія зелених”,  Чернігівської обласної громадської організації “Чернігівський Центр Прав Людини”, Чернігівської міської громадської організації “Центр “Доброчин” та Чернігівської міської громадської організації “Громадська рада”.

Головою Громадської ради одноголосно обрано Олександра Підгорного, Голову правління Чернігівської обласної громадської організації “Чернігівський Центр Прав Людини”. 

У ході роботи затверджено Положення про Громадську раду організацій та об’єднань природоохоронного спрямування при Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

Розглянуто пропозиції до орієнтовного плану роботи  Громадської ради, вирішено організаційні питання роботи Ради та обговорено питання та заходи, спрямовані на вирішення актуальних проблем в галузі охорони довкілля.

 

19 вересня 2012 року відбулося чергове засідання Громадської екологічної ради при Держекоінспекції у Чернівецькій області.

У ході засідання підбито підсумки роботи у III кварталі 2012 року та участі у проектах екологічного та природоохоронного спрямування (розглянуто результати роботи дитячого екологічного табору «Букова» для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей).

Членами ради було також обговорено ряд актуальних питань для екології краю, в тому числі щодо забруднення р.Совиця на території Мамаївської сільської ради та розвитку екологічного туризму на Буковині.

Громадська ради продовжує свою діяльність спрямовану на захист і збереження довкілля, як в рамках просвітницької діяльності, так і шляхом безпосередньої участі у різноманітних проектах та заходах природоохоронного спрямування, та закликає небайдужих громадян залучатися до благородної справи захисту природи та екології.

Громадська рада при Держекоінспекції у Закарпатській області працює з 2008 року.

14 вересня 2012 року відбулося засідання Громадської ради організацій та об’єднань природоохоронного спрямування при Державній екологічній інспекції у Закарпатській області.

В ході роботи внесені зміни до Положення про Громадську раду, вирішено організаційні питання роботи та внесено пропозиції до орієнтовного плану роботи  Громадської ради.

 Головою Громадської ради одноголосно обрано Валентина Волошина, голову  Благодійного фонду “Європейський дім”, секретарем – головного спеціаліста відділу планування та аналізу інспекційної діяльності, кадрового та документального забезпечення, міжнародного співробітництва, зв’язків з ЗМІ та громадськістю. 

kollhark215 березня 2012 року відбулось засідання колегії Державної екологічної інспекції у Харківській області. На засіданні були розглянуті питання «Про результати здійснення державного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства Державною екологічною інспекцією у Харківській області протягом 2011 року та пріоритетні напрямки на 2012  рік», «Про роботу зі зверненнями громадян в Держекоінспекції протягом 2011 року», «Про стан ведення претензійно-позовної роботи в Держекоінспекції протягом 2011 року», «Про результати роботи по запобіганню і протидії проявам корупції і злочинності в Держекоінспекції протягом 2011 року».

Детальніше...

img 1005radaЗалучення громадськості до вирішення проблем екологічного характеру, що турбують нашу область та формування екологічної свідомості громадян на першому місці стоїть Громадська рада, яка діє при державній екологічній інспекції у Чернівецькій області.

Детальніше...

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group