Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Створено: Четвер, 22 березня 2012, 23:47
Категорія: Матеріали

 

Звернення Головного державного інспектора з охорони навколишнього природногосередовища України

 Павла Жили до громадян України

Кожної весни гостро постає небезпека винекнення пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стерню в полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах,  стихійно викинуте сміття. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини.

Слід також памятати, що під час спалювання існує пожежна загроза для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, або навіть із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи.

Контроль за недопущенням спалювання залишків сухої рослинності – одне із завдань Державної екологічної інспекції України. З метою недопущення подібних порушень та притягнення винних до відповідальності, держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища проводять рейдові перевірки.

Нагадуємо, що спалювання рослинності на узбіччях доріг, на схилах балок та пасовищах категорично заборонено законом і тягне за собою серйозні штрафні санкції. До порушників природоохоронного законодавства вживаються заходи адміністративного впливу згідно з ст. 77-1 КУпАП – на громадян накладається штраф у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн. 

Тож, шановні українці, звертаємося до Вас і просимо кожного мешканця нашої країни щодня дотримуватись правила протипожежної поведінки. Слід памятати, що спалювання рослинних залишків спричинює багатогранну шкоду, яку ми зазвичай не усвідомлюємо через дефіцит екологічної освіти i, таким чином, не тільки стаємо жертвами власної діяльності, але й наражаємо на небезпеку здоров'я своїх ближніх та суттєво погіршуємо якість нашого природного довкілля.

Нагадуємо, що повідомити про екологічні негаразди можна на «гарячу лінію» Держекоінспекції України за телефоном – (044) 521 20 36.


Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group