Конкурс Екологічна якість і безпека
Підсумки конкурсу «Екологічна якість та безпека»: «лідерство» серед забруднювачів «важкі» підприємства віддають «комунальникам» та «харчопрому»
Серед переможців Х Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека», організатором якого є громадська організація «Жива планета», в цьому році побільшало представників важкої промисловості. Відбір підприємств–номінантів Конкурсу проводився незалежними технічними експертами за сприяння Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів (за результатами 9 місяців поточного року Держекоінспекцією України було проведено 67 150 ресурсних перевірок, з яких нараховано збитків, спричинених державі, на суму 1422822,00 тис. грн.)
{jant_lightgallery path=/2 w=100% h=450/}
Більше уваги було приділено саме тим підприємствам, які продемонстрували високі показники виробництва та якості продукції, але при цьому системно дбали про покращення екологічних аспектів своєї діяльності і досягли в цьому напрямку значних результатів. Із 103 заявлених організацій за результатами регіонального туру відбір пройшли лише 68. Серед переможців конкурсу – «ХайдельбергЦемент Україна» в номінації «Системний розвиток та збереження біорізноманіття», підприємства «Волинь-цемент» в номінації «Впровадження екологічно чистого виробництва» (їх продукція використовувалась для будівництва об’єктів Євро-2012), «Донецьксталь» в номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій виробництва», «АрселорМіттал Кривий Ріг» в номінації «Системний підхід до управління та впровадження екологічно чистих технологій виробництва», «Технобуд» в номінації «Екологічна якість та безпека територій». У новій номінації «Екологічна ініціатива» відзначені компанія «Естет», медіахолдінг Evolution Media і телеканал «Тоніс» (проект «Зелена варта»).
Серед підприємств, що завдали значної шкоди довкіллю названо водно-каналізаційне господарство Криму, Донецьку кампанію «Грінко-Дон», маслозавод «Прилуки» (нині зупинено за недотримання екологічних та санітарних норм), Дніпроазот та Макарівську птахофабрику.
Як зазначив на прес-конференції директор департаменту Державноїекологічної інспекції Володимир Лазарев, рейтинг конкурентоспроможності українських підприємств, який зараз враховує і соціальну, і екологічну відповідальність бізнесу, рік від року падає. Разом з цим падає і рейтинг держави, і ситуацію, що склалася треба змінювати.